Ahşap Kiriş

Ahşap Kiriş

Ahşaplar doğal bir malzeme olmalarının yanı sıra oldukça dayanıklı malzemeler olmaktadır. Bu nedenle yapıların temellerinde ahşaplar sıklıkla kullanılabilir olmaktadır. Özellikle doğa ile iç içe binalarda ahşap kullanımı yoğun olarak göze çarpmaktadır. Genel olarak ahşap kullanılmasa bile bazı noktalarda yardımcı eleman olarak ahşap kullanılmaktadır. Destek noktasında tercih edilen parçaların başında ahşap kiriş gelmektedir.

Dayanıklı ve direnç sağlayan bu destek parçası her yapı için kullanılabilir olmaktadır. Özel ölçülerde temin edilerek yapı için en uygun halinde kullanımı da mümkün olmaktadır. Uzun süreli kullanımda en dirençli ve dayanıklı ürünler ahşaplar olmaktadır. Bu nedenle uzun yıllardır kullanımı vazgeçilmeden sürmektedir. Kirişler yapı desteği açısından en önemli parçaların da başında gelmektedir.

Ahşap Kiriş Yapılar

Söz konusu olan kirişler tasarımın farklı aşamalarında ve alanlarında kullanılabilir olmaktadır. Bu nedenle ilk olarak yapı taslağının oluşturulması önemli olacaktır. Taslağın üzerinden en uygun ve doğru ölçülerde ahşap kiriş tercihi kolaylıkla yapılabilmektedir. Sizler de kiriş modellerini ve diğer ahşap ürünleri incelemek için https://salkimorman.com.tr/ahsap.htm sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle