Altcoin Nereden Alınır?

Altcoin genel olarak Bitcoin haricindeki kripto para birimlerinden bahsetmek için kullanılan bir tabir. Yani Bitcoin’in dışında kalan her türlü kripto para birimine altcoin denmektedir. Altcoin nedir yazısında da bahsettiğimiz gibi on binlerce altcoin mevcut ve bunları tek bir borsa üzerinden almak mümkün değil. Elbette birçok kripto para borsası var ancak altcoin almak için birçok kişinin tercih ettiği borsanın Binance olduğunu söyleyebiliriz. Peki Binance hakkında bilmeniz gerekenler neler?

Kripto para dünyasıyla ilgili son gelişmeleri ve en doğru bilgileri almak için https://uzmancoin.com adresini ziyaret edebilirsiniz!

Binance Nedir?

Binance dünyada en çok kullanılan kripto para borsalarından birisi. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası olan Binance’de yüzlerce kripto para birimi mevcut. Bu özelliklerin yanında Binance’i en çok kullanan ülkelerden birisi de Binance diyebiliriz.

İşlem hacminin yüksek olması Binance’i tercih etmek isteyenler için en büyük pozitif etkenlerden bir tanesi. Diğer yandan Binance’in Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet vermek için hizmete sunduğu Binance TR sayesinde banka transferi yaparak 7 gün 24 saat para yatırma ve çekme şansına sahip oluyorlar.

Binance her türde kripto para yatırımcısı için uygun seçeneklerden bir tanesi. Kripto para dünyasına yeni girdiyseniz veya profesyonelseniz Binance iyi seçeneklerden bir tanesi. Kripto para dünyasıyla ilgili birçok gelişmiş özelliği yatırımcılara sunduğunu da belirtelim.

Binance’e Nasıl Para Yatırılır?

Binance’e para yatırmak aslında oldukça kolay. Ancak bunun öncesinde hem Binance hesabınız hem de Binance TR hesabınız olmalı. Çünkü direkt olarak Binance’e Türk lirası transfer edilemiyor.

Binance TR hesabınızı açtıktan sonra Binance hesabınıza bağlamanız gerekmekte. İşte bu adımdan sonra Binance’e para yatırabilirsiniz.

Binance TR’ye yatırdığınız TL’yi USDT ya da BUSD gibi stabil kripto paralara çevirerek Binance’e gönderdikten sonra altcoin alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Binance’in mobil uygulamasını indirmek yatırımlarınızı hızlı bir şekilde kontrol etmenize olanak sağlayacaktır. Mobil uygulamanın en iyi özelliklerinden birisi de hem pro hem de lite arayüzlerinin olması. Yani yeni başlayanlar Binance lite’ı kullanarak basit ara yüz sayesinde altcoin alabilir.

Diğer yandan altcoin almak için yüzlerce borsa mevcut. Ülkemizde de en çok tercih edilen borsalar BtcTurk, Paribu ve Binance diyebiliriz. Ancak güvenilir bir kripto para borsası seçmek oldukça önemli.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle