Lambri Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Lambri genellikle duvar ve tavan kaplaması için tercih edilen ürünlerdir. Bu ürünler günümüzde pek çok malzemeden üretilebilir. Ancak ahşap lambri modelleri en fazla tercih edilen modeller arasındadır. Bu ürünler çoğunlukla 8 cm genişliğe ve 2 cm kalınlığa sahiptir. İç mekanlarda kaplama amaçlı sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Herhangi bir boya badana durumu gerektirmemesi sebebi ile temizlik ve ferahlık açısından kolaylık sağlar.

Ahşap Lambri Özellikleri Nelerdir?

Ahşap lambri iç mekanlarda sıklıkla tercih edilen modellerden biridir. Sıcak ve estetik görünümü nedeni ile tercih sebebidir. Ahşap lambri ürünleri ısı yalıtımı açısından son derece başarılıdır. Bu nedenle izolasyon amaçlı kullanılabilir. Bunun yanında mekâna kattığı sıcak hava nedeni ile de tercih edilir.

Ahşap lambri modellerinde çoğunlukla ladin, meşe, karaçam, sarıçam gibi ağaçlar tercih edilir. Fakat farklı tür ağaçlar da lambri yapımında kullanılabilir. Bakımının düzenli bir şekilde yapılması ile bu ürünler uzun yıllar sıkıntısız bir şekilde kullanılabilir. Lambriler daha dayanıklı bir şekilde üretilerek, dış mekanlarda da kullanılmaya başlamıştır. https://salkimorman.com.tr/lambri.htm sitesinden lambri hizmeti alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle