Ör-Koop Nazilli Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Nerede? Nasıl Gidilir?

Ör-Koop Nazilli Kahvaltı Salonu
Ör-Koop Nazilli Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi
Ör-Koop Nazilli Kahvaltı ve Peynir Evi

Nazilli’de kurulu bulunan Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (ÖR- KOOP) günlük ortalama 325 ton süt toplayarak, 20 tonunu Türkiye’de bir ilk olma özelliğine sahip kendi işletme tesislerimizde peynir, yoğurt, ayran ve tereyağı üretimi yaparken, geri kalan 305 tona yakın sütü de Akgıda, Pınar, Gönenli Süt, Aynes, Muratbey, Tek süt, Dimes ve Kaanlar gıda firmalarına satarak bölge ekonomesine ve bölge çiftçilerine katkı sağlıyor.
1979 yılında 7 üretici tarafından kurulan Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (ÖR-KOOP), bölgede köylünün desteğini alarak markalaşma yolunda emin adımlara ilerliyor.Peynir, yoğurt, Ayran ve Tereyağı üretimi yaparak; Aydın Bölge Bayisi, Denizli Bölge bayisi ile Aydın’da Ege-Et’in satış mağazalarında ürün yelpazesini pazara çıkartan ÖR-KOOP, vatandaş tarafından benimsenerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Süt sektöründe Aydın’ın Türkiye’ye açılan penceresi olarak bilinen ÖR-KOOP, köylünün ürettiği sütü hijyenik ve sağlıklı ortamlarda işleyerek pazara çıkartıyor. Nazilli ve çevresindeki 9 ilçesinde 206 mahalleden süt toplama faaliyeti gerçekleştiren ÖR-KOOP, 2410 ortağıyla ülkemizin en büyük kooperatiflerinden biri haline geldi.
2017 yılı Nisan ayında üretime başlayan YEM FABRİKASI ile üreticilerine kendi fabrikalarında yapılan yemi pazarlamaya başlamıştır.
Makine ekipman, kışlık ve yazlık her türlü kaba yem tohum tedariki, veterinerlik hizmetleri gibi hizmetlere üretici ortaklarına yardımcı olmaktadır.
Kooperatif tesisleri içinde bulunan Süt ürünleri satış marketleri ve kafeteryası ile gelen misafirlere kaliteli ve ekonomik yiyecekler sunmaktadır.
Adresi : Denizli-İzmir Devlet Karayolu Bereketli Köyü Nazilli
Telefonu : 0 256 344 14 70
Faksı : 0 256 344 12 26

Ör-Koop Nazilli Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Konumu :

Benzer İçerikler

Yorum Ekle