Trafik Sigortası Teklifi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Trafik sigortasının yapılması zorunlu olup bu sigorta türü ile ilgili teklif alırken dikkat edilmesi gereken çok sayıda unsur vardır. Bunlar göz ardı etmediğiniz takdirde sigorta kapsamınız daha geniş olacaktır. E-sigortam üzerinden online olarak teklif alabilir ve bu sayede çok sayıda sigorta şirketinin tekliflerine aynı anda ulaşabilirsiniz. Bunun için kayıt aşamasında girdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasına özen göstermelisiniz. Böylece ileride mağdur olma ya da sözleşmenizin iptal olması olasılığı ortadan kalkacaktır. Poliçe oluşturulurken de aracınızın kullanım şeklini, modelini ve markasını kontrol ederek imza atmalısınız.

Trafik Sigortası Seçme Adımları

Trafik sigortası teklif aşamasında karar vermeden önce poliçeyi dikkatli bir şekilde okumalısınız. Yapacağınız sigorta bir yıl boyunca geçerli olduğundan kaza halinde nelerden yararlanabileceğinizi önceden öğrenmeniz size avantaj sağlar. Birkaç sayfadan oluşan poliçenin tamamını okuduktan sonra onay verebilirsiniz.

Sigorta yaparken dikkat etmeniz gereken konulardan biri de hasarsızlık indirimidir. Bu indirim sigorta yaptıktan sonraki ilk bir yıl içerisinde herhangi bir kazaya karışmamanız halinde ertesi yıl için indirim alabileceğiniz manasına gelir. Eğer kaza yaparsanız indirim alamaz ve daha yüksek ödeme yapmak zorunda kalırsanız.

Trafik Sigortası Teklifi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

E-sigortam aracılığıyla teklif alırken sigortanızın neleri kapsadığını öğrenmelisiniz. Bu kapsamda genel ve özel şartlarla ilgili bilgi sahibi olmalısınız. Teminat dışında kalan halleri ve bunların ücretlerini de bilmenizde yarar vardır. Bazı poliçeler sigortalı aleyhine maddeler içerebileceğinden ayrıntılara önem vermelisiniz.

İsterseniz sigortanızın trafik sigortası teklif alımında  kapsamını genişletebilirsiniz. Hukuki koruma, onarım, ferdi kaza, anahtar kaybı gibi ek teminatlar alabilirsiniz. Bu sayede aracınız daha da güvenli hale gelecektir. Sigorta teklifi alırken ve seçim yaparken e-sigortam üzerinden online trafik sigorta hizmetleri ile ilgili anında müşteri temsilcisi desteği alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle