Çocuk Giyim Hakkında Merak Edilenler

Bebek ve çocukların cildi oldukça hassastır ve cilt gelişimi devam ettiği için henüz yağ tabakası tam oluşmamıştır. Bu nedenle de çocuklara uygun olmayan giysiler giydirdiğinizde ciltlerinde kaşıntı, kızarıklık ve hassasiyet meydana getirebilir.

Çocuk giyim deyip geçmemeli ve kimyasal maddeler içeren çocuk ürünleri kesinlikle satın alınmamalıdır.  Hatta yapılan bazı araştırmalara göre çocuk giyimi çocuğun büyümesi, gelişmesi ve psikolojisi üzerinde oldukça önemli etkilere sahiptir. Dolayısıyla çocukların giyimi tamamen ebeveyni sorumluluğunda olduğundan tüm detayıyla düşünerek kıyafet seçimi yapılmalıdır.

Çocuk Giyim Özellikleri

Çocuk giyim deyince ilk akla gelecek olan husus kıyafetin çocuğu koruması ve zarar vermemesidir. Organik yapıya sahip giysiler çocuk için daha konforludur. Mevsim yapısına göre sıcaktan ve soğuktan koruyan giysiler tercih edilerek çocukların hassas cildi de korunmuş olmalıdır.

Kolay yıkanabilen, ütülenme özelliği bulunan, daha çok da pamuklu ve benzeri kumaşlar tercih edilerek çocuklara gereken ehemmiyet gösterilmelidir.  Lastikleri çok sıkmayan ve çocuğu rahatsız edecek boyutta aksesuarı olmayan kıyafetler öncelikli seçilmelidir. Siz de en iyi çocuk giyim modellerini görmek isterseniz https://www.breeze.com.tr/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Ekle